Oralb_barOralb_bar
Güncelleme: Thu, 13 Jun 2013 01:46:30 GMT
Evde yanık tedavisi nasıl yapılır?

Yanık tedavisiYanık tedavisi - 1
Sonraki
Önceki
Önceki1 of 8Sonraki
Galeriyi paylaş

Evde oluşan küçük yanıkların tedavisi aslında mutfağınızda duruyor. Eğer neyi kullanacağınızı bilirseniz, yanıkları izi kalmadan en kolay biçimde tedavi edebilirsiniz.

6Yorum
16 Haziran 2013 09:56
avatar
yağı nasıl yapacağımızı bize yazarsanız makbule geçer..

14 Haziran 2013 15:54
avatar
yanık için bir çay bardagı sızma yag içinde bir kibrit kututsu büyüklüğünde bal mumu  eritilecek kısık ateşte sonra çocuk pudrası ilave edilerek krem kıvamına gelicek sonra yumuşak bir kagıda konarak yanıgın üzerine  kapatılacak her gün yenisi yapılacak hiç iz bırakmadıgını göreceksiniz

avatar
 Yanık dan hemen sonra patatesi dilimleyip yanıgın üzerine koyup,3-5 dakıkada bir deyistirin .  Acı,iz ve kabarmayı  (derinin tahrişini )  azaltacaktır 
14 Haziran 2013 08:14
avatar
Eczaneden bir tüp "SİLVERDİN" işi bitirir. Her zaman  dolapta hazır durmalı.Bir de son zamanlarda **** okuduğum bir bilgi:
 Buz dolabında bir kavanoz içinde her zaman hazırda bulundurulacak soğutulmuş un, yanık el bunun içine daldırılıp bir süre tutulmalıymış. Ne kadar doğru bilemem.
14 Haziran 2013 06:41
avatar

bİRDE YANIKLARDA YUMURTA AKI ÇOK FAYDALI . HEMEN YANMASINI KABARMASINI ÖNLÜYOR ...

 

14 Haziran 2013 01:03
avatar
YANIKLARDA ZEYTİNYAĞINA BATIRILMIŞ GAZLI BEZLE KOMPRES YAPILR,GÜN İÇİNDE BİRKAÇKEZ DEÇİŞTİRİLİRSE HEM İYİLEŞMEYİ HIZLANDIRIR,AĞRIYI AZALTIR HEMDE İZ KALMASINI ENGELLER.DENENMİŞ YÖNTEMDİR.
Bildir
Daha güvenilir ve sağlıklı bir platform yaratabilmek için ilgili maddelere aykırı bir durum içerdiğini düşünüğünüz gönderileri bize raporlayın:Kullanım KoşullarıModeratörleri bilgilendirmek için lütfen bu formu kullanınız. Moderatörler raporunuzu inceleyecek ve ilgili tedbirleri alacaklardır. Gerekli gördükleri takdirde de yasal otoriteleri konu ile ilgili haberdar edeceklerdir.
Kategoriler
100 karakter limiti
Bu mesajı silmek istediğinize emin misiniz?