Bacak Boyunu Uzun Göstermek!

Bacak Boyunu Uzun Göstermek!

Merhaba,

Ben 32 yaşında, 1.73 boyunda, 54 kilo sarışın bir bayanım. Boyuma göre bacak boyum kısa ve kalçalarım dolgun değil.

Şık ve dikkat çekici giyinip; bacaklarımın daha uzun, kalçalarımın daha dolgun görünmesini istiyorum.

Sabırsızlıkla cevabınız ve değerli önerilerinizi bekliyorum.

Saygılarımla,

Nihal

Stil Danışmanın Önerisi

Sevgili Nihal,

Öncelikle, boy ve kilonuzun birbiriyle orantılı olmasının giyim konusunda size avantaj sağlayacağını belirtmek isterim.

Bacak boyunu daha uzun göstermek için başvurulan ilk yöntemlerden biri yüksek topuklu ayakkabılardır. Boyunuzu uzun göstermekle birlikte, kalçalarınızın daha dik görünmesini sağlar.

Tahmin ediyorum ki boyunuz uzun olduğu için topuklu ayakkabı giymeyi tercih etmiyorsunuz. Bu durumda alternatif yöntemler deneyebilirsiniz. 2010 yaz modasının trendi kesimlerden İspanyol paça pantolonlar bacaklarınızın daha uzun kalçalarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.

Etek, pantolon ve şort giyerken yüksek belli kesimleri tercih etmenizi öneriyorum. Yıllardır devam eden düşük bel modası nedeniyle yüksek bel giyim çekici görünmese de bir kere denediğinizde vazgeçemeyeceğinizi düşünüyorum. Bugüne dek hiç giymediyseniz iş kadınlarına yönelik koleksiyonlar sunan Mango, İpek yol, Zara, Koton gibi mağazalara gidip yüksek bel bir etek, yakası fırfırlı bir gömlek ve hafif topuklu ayakkabıdan oluşan bir kombin yapıp, denemenizi öneriyorum. Ayna karşısına geçtiğinizde bacaklarınızın daha uzun göründüğünü fark edeceksiniz.

Kalçalarınızın daha dolgun görünmesini sağlamak için 2010 yaz modasının trendi detaylarından fırfırlı kıyafetlerden yardım alabilirsiniz. Kat kat fırfırdan oluşan tunikler, basen bölümü fırfır detaylı etekler istediğiniz görüntüyü yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Sizin için örnek bir kombin hazırladım. Umarım kıyafet seçimlerinizde size yardımcı olur.

Bacak Boyunu Uzun Göstermek!

MSN Kadın – Stil Danışmanı

Tıkla! Sen de Stil Danışmanına Sor!

stildanismani@msn.com