23.1.2013 02:15 | MSN KADIN .

Bildiğim Her Şeyi Unuttum Seninle

İçi boş, susturulmuş, unutulmuş ve artık kullanılmamaktan eskiyerek çürümeye yüz tutmuş bir kalple yaşıyordum. Gece yarılarında eski düşlerin elini tutuyordum en fazla.


Bildiğim Her Şeyi Unuttum Seninle

Bildiğim Her Şeyi Unuttum Seninle

Eskiden kalma, tahtaları tek tek dökülen virane bir ev gibiydim veya deniz kenarında yanarak yok edilen bir okul binası… Benden bir daha ne sevgi dolu bir aşk beklenebilirdi, ne kimliği belirsiz yeni bir kalbe dönüşebilirdim.

Kırgınlıklarım deniz, kızgınlıklarım fırtına, iç içe geçmiş hepsi; hani diyordu ya Aşık Veysel, aynı öyle yürüyordum gündüz gece. Nereye gideceğimi bilmeden ama herkesin benzer bir sona doğru yürüdüğü o amaçsız yolculukta yürüyordum. Kalbim ise otomatik pilotta!

Sonra nasıl olduysa; hani Şeytan mı dürttü, melekler mi zorladı, her ne olduysa, güneş doğdu. Sen çıktın karşıma bir akşam vakti. Her şey yerini değiştirmeye başladı.

Bildiğim her şeyin yanlış, okuduğum her şeyin eksik, fizik kurallarının geçersiz, kimyanın ise yetersiz kaldığı bambaşka bir gezegene geçmiş gibiydim.

Sonra anladım ki; aşkın dünyasında var sayılanların anlamı yok! Her aşkın kendi gerçekliği var ve aşkın formülünü her seferinde o iki kişi buluyor.

O yüzden bildiklerimi unuttum!

Şimdi seni yeniden sevmeyi öğreniyorum, şimdi yeniden birini sevmeyi öğreniyorum. Yeniden, sevebiliyor muyum diye bakıyorum, gördüklerime gülümsüyorum.

Seni sevmeye çalışmak, emeklemek gibi! Bir sonrası yürümek olan ama gidilen yolu bir şekilde bitirmeye yarayan tuhaf, biraz can acıtıcı ama amacına uygun bir eylem….

Bildiğim her şeyi unuttum seninle ve yeniden birine güvenmeyi deniyorum. Aslında hala bir yerlerde güzel bakan bir çift gözün var olduğunu ve her kalbin başkalarına kiralanmak için ortada dolaşmadığını görüyorum.

Senin kalbinden, aklından, sözlerinden ne zaman şüpheye düşsem, sen hiç bilmeden sağlamasını yapıyorsun; utanıyorum! Sana da anlatamıyorum üstümde ölü toprağı gibi atılıp kalmış geçmiş aşkların ağırlığını ama sen her seferinde, sana güven duymamı sağlıyorsun.

İşte böylece unutuyorum bütün bildiklerimi, emin olduklarımı, önyargılarımı tek tek siliyorum. Seni severek kendimi yeniden keşfediyorum, üstünü çizdiğim kalbimle barışıyorum ve gülümsüyorum gündüze, geceye çünkü seninle hayat biraz daha dayanılır oluyor.

Sonra? Sonrasını düşünmüyorum çünkü bir gün gidersen ne yapacağımı bilemiyorum. Tek isteğim seni nefesim bitene kadar sevmek, ben de öyle yapıyorum….

Candan Ünal

candanmektuplar@msn.com

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

Candan Ünal’ın Benzer Yazıları:

Aşk Bağımlılığı

Aşka Küsülmez!

Bay Doğru Ne Zaman Gelir

Sağlıklı Yaşam ve Diyet

 • Nanenin şaşırtan faydaları - 1

  Dünyanın en sağlıklı yiyecekleri listelerinde meyve ve sebzeler, vitamin ve mineraller bulunurken, nedense taze otlar sık sık ihmal edilir.

 • Mutfakta bunlar varsa korkmayın - 1

  Gece yarısı aniden başlayan baş ağrısı, regl sancısı veya mide krampları, her an başınıza gelebilir, öyle değil mi? Peki, mutfağınız buna hazır mı?

 • Sürekli yorgun olmanızın 14 nedeni - 1

  Enerjinizi sömüren tek şey uykusuzluk değildir. Sizi zihinsel ve ruhsal olarak ayakta tutacak şey enerjidir.

 • İnce belin 10 sırrı - 1

  Kot pantolonunuzu giyip zar zor kapattığınızda üstten fışkıran simit şeklinde yağlar sinirinizi bozuyorsa, artık harekete geçme zamanı gelmiş demektir.

 • Kilo vermenin 18 eğlenceli yolu - 1

  Kilo kaybetmenin ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak kışın alınan kiloları yazın rahatlıkla verebilirsiniz.