23.1.2013 02:15 | MSN KADIN .

Bildiğim Her Şeyi Unuttum Seninle

İçi boş, susturulmuş, unutulmuş ve artık kullanılmamaktan eskiyerek çürümeye yüz tutmuş bir kalple yaşıyordum. Gece yarılarında eski düşlerin elini tutuyordum en fazla.


Bildiğim Her Şeyi Unuttum Seninle

Bildiğim Her Şeyi Unuttum Seninle

Eskiden kalma, tahtaları tek tek dökülen virane bir ev gibiydim veya deniz kenarında yanarak yok edilen bir okul binası… Benden bir daha ne sevgi dolu bir aşk beklenebilirdi, ne kimliği belirsiz yeni bir kalbe dönüşebilirdim.

Kırgınlıklarım deniz, kızgınlıklarım fırtına, iç içe geçmiş hepsi; hani diyordu ya Aşık Veysel, aynı öyle yürüyordum gündüz gece. Nereye gideceğimi bilmeden ama herkesin benzer bir sona doğru yürüdüğü o amaçsız yolculukta yürüyordum. Kalbim ise otomatik pilotta!

Sonra nasıl olduysa; hani Şeytan mı dürttü, melekler mi zorladı, her ne olduysa, güneş doğdu. Sen çıktın karşıma bir akşam vakti. Her şey yerini değiştirmeye başladı.

Bildiğim her şeyin yanlış, okuduğum her şeyin eksik, fizik kurallarının geçersiz, kimyanın ise yetersiz kaldığı bambaşka bir gezegene geçmiş gibiydim.

Sonra anladım ki; aşkın dünyasında var sayılanların anlamı yok! Her aşkın kendi gerçekliği var ve aşkın formülünü her seferinde o iki kişi buluyor.

O yüzden bildiklerimi unuttum!

Şimdi seni yeniden sevmeyi öğreniyorum, şimdi yeniden birini sevmeyi öğreniyorum. Yeniden, sevebiliyor muyum diye bakıyorum, gördüklerime gülümsüyorum.

Seni sevmeye çalışmak, emeklemek gibi! Bir sonrası yürümek olan ama gidilen yolu bir şekilde bitirmeye yarayan tuhaf, biraz can acıtıcı ama amacına uygun bir eylem….

Bildiğim her şeyi unuttum seninle ve yeniden birine güvenmeyi deniyorum. Aslında hala bir yerlerde güzel bakan bir çift gözün var olduğunu ve her kalbin başkalarına kiralanmak için ortada dolaşmadığını görüyorum.

Senin kalbinden, aklından, sözlerinden ne zaman şüpheye düşsem, sen hiç bilmeden sağlamasını yapıyorsun; utanıyorum! Sana da anlatamıyorum üstümde ölü toprağı gibi atılıp kalmış geçmiş aşkların ağırlığını ama sen her seferinde, sana güven duymamı sağlıyorsun.

İşte böylece unutuyorum bütün bildiklerimi, emin olduklarımı, önyargılarımı tek tek siliyorum. Seni severek kendimi yeniden keşfediyorum, üstünü çizdiğim kalbimle barışıyorum ve gülümsüyorum gündüze, geceye çünkü seninle hayat biraz daha dayanılır oluyor.

Sonra? Sonrasını düşünmüyorum çünkü bir gün gidersen ne yapacağımı bilemiyorum. Tek isteğim seni nefesim bitene kadar sevmek, ben de öyle yapıyorum….

Candan Ünal

candanmektuplar@msn.com

Twitter: @candanunal

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

Candan Ünal’ın Benzer Yazıları:

Aşk Bağımlılığı

Aşka Küsülmez!

Bay Doğru Ne Zaman Gelir

Sağlıklı Yaşam ve Diyet

 • Zeytinyağının bilmediğiniz yararları - 1

  Zeytin ağacının tanrıça Athena tarafından insanoğluna bir hediye olduğu efsanesi günümüze kadar ulaşmıştır. Sıvı altın da denilen zeytinyağının faydaları saymakla bitmez.

 • Her şeye yoğurt ekleyin - 1

  Yoğurdun hayatınızdaki yeri nedir? Beslenme düzeniniz içine yoğurdu ne kadar ekliyorsunuz? Peki, neden daha fazla yoğurt yemeniz gerektiğini biliyor musunuz?

 • Bu tohumlar zayıflatıyor! - 1

  Beslenme listenizin içine bugüne kadar eğer bazı tohumları eklemediyseniz, hata ettiğinizi söyleyebiliriz. Yemeğin içinde tohumun ne işi var diye düşünmeyin, bunlar zayıflatan tohumlar!

 • Sırt ağrılarına 18 basit çözüm - 1

  Her sabah uyandığınızda, gün içinde veya akşamları sırt ağrısı yaşayanlardan mısınız? Merak etmeyin yalnız değilsiniz! Hemen herkesin hayatının bir döneminde bu ağrıları çekmişliği vardır.

 • Bunları buzdolabına koymayın - 1

  Gıdaları saklamak için elbette en uygun yer buzdolabıdır ancak bazı gıdalar mutfakta saklanmalıdır, buzdolabında değil.