Hayatın Tekrarı Yok!

Hayatın Tekrarı Yok!

Önünüzde hala uzun bir hayat var. Yapmak istedikleriniz için hala zamanınız var. O zaman neden harekete geçmiyorsunuz?

Evliliğinizde mutlu olmadığınızı yazmışsınız. Bu durumda neden hala bu evliliği yürütmekte inat ettiğinizi sormak gerekiyor. Bunun en kestirme cevabı, çocuklar içindir. Ancak bazı evliliklerde, ayrılmak çocuğun ruh sağlığını daha iyi etkiler. Anne ve baba mutsuzken, o çocuğun ihtiyaçlarını karşılayamazlar. Çocuk da bunun eksikliğini hisseder.

Eğer siz bir anne olarak mutlu değilseniz, çocuğunuzu mutlu etme şansınız da olmayacaktır. Uçağa bindiğinizde güvenlik anonslarına hiç dikkat ettiniz mi? Oksijen maskelerini önce kendiniz takın, sonra çocuğunuza takın derler. Bunun sebebi, siz eğer nefes alamazsanız, çocuğunuza da yardımınız olamayacağındandır.

Hayatınızda oksijen yok ve siz nefes almak için bir şey yapmıyorsunuz. Benim gözlemlediğim budur! Elbette ayrıldığınızda çok zor olan bir hayat sizi bekliyor olacak. Kolay değil ayakta durmak, yaşam savaşını tek başına vermek ama en azından seveceğiniz ve mutlu olacağınız bir hayatın seçimini yapmış olacaksınız.

Diğer konuya gelince, çok yüksek olasılıkla, o peri masalı gerçeğe dönüşseydi, şimdi yaşadığınızdan pek de farklı bir hayatınız olmayacaktı. Yaşayamadığınız için size cazip geliyor. O kişiyle de evlenseydiniz, geleceğiniz nokta aşağı yukarı buydu. Yüreğinizdeki sevgi belki biraz daha uzun süre idare etmenizi sağlardı ancak ömür boyu aynı şiddetle sevmenizi sağlayamazdı. Evlilik kurumu ne olursa olsun, o büyülü aşkın yürümesine müsaade etmiyor. Aşk, sevgiye ve dostluğa dönüşüyor.

O yüzden, bence o kısma takılıp kafanızı boşuna meşgul etmeyin. Hem kim bilir evliliğinizdeki bu mutsuzluğun gerçek sebebi de o kişinin düşüncesidir, olamaz mı? Siz o işi bir kafanızdan atın. Evliliğinize yeniden bir şans verin. Eşinizle aşkınızı tazelemeyi deneyin. Yine olmazsa ayrılın. Bu hayatın tekrarı yok!

Sevgilerimle

Candan Ünal

Tıklayın, Candan Mektuplar'a Yazın!

Selam Candan Hanım,

Sizin yazılarınızı ilgiyle okuyorum ve takip ediyorum.

Sizinle tanışıp iletişim kurmayı çok istiyordum, iletişim adresi vermenize çok sevindimsizinle bir şeyler paylaşmak istiyorum ama şimdi ki yazışım sadece size merhaba demek isteyişimden. Adımı vermek istemiyorum, kusura bakmayınız. Bodrum’da yaşıyorum mutsuzluktan yakındığım bir evliliğim var ve 5 yaşında bir kızım.Sizin yazılarınızı okudukça acele etmeseydim aşk evliliği yapsaydım keşke diyorum.Bir de ilk görüşte aşık olduğum insanın karşısına dikilseydim bir delilik yapsaydım keşke diyorum. O aşkı kaçırdığım için çok pişmanlık duyuyorum.aşık oldum ama aşık olduğum kişiyle aşkı yaşamadım ama çok emindim onunda bana karşı boş olmadığından, fakat olmadı. Şimdi içinde aşk ve hatta sevgi var denmesi bile zor bir birlikteliği yürütmeye çalışıyorum.

Sevgiyle kalın

Renklimavi