Aşk Hayatın Nasıl Gidiyor?

Aşk Hayatın Nasıl Gidiyor?

Gitmiyor! Zaten kimin gidiyor ki, benimki de peşlerine takılıp gitsin. Biraz oradan, biraz buradan toplanmış meyvelerden yapılan salata gibi, herkesin damağında bir lezzet karışıklığı var. Adına ister ihanet deyin, ister arayış, ister çapkınlık, ismi değişse de eylemler birbirine benziyor.

Kısıtlanmış ilişkiler yumağıyla kedi gibi oynuyoruz. Zaman geçiriyoruz onunla, bununla, sözüm ona doğru kişiyi arıyoruz. Öyle bir kişinin olamayacağını unutmuşuz. Aslında gelenler arasında mutlaka bizim için doğru sayılabilecek birileri vardır ancak bunu keşfedecek kadar uzun süre birlikte olamıyoruz.

Herkes topu aşka atmış, onun varlığını inkar ederek kendini temize çıkarıyor. Be kardeşim, sen duygularına, ilişkilere saygı duymazsan, korkuların yüzünden kaçarsan, aşkın içindeki o mucizevi tadı elinle itersen, aşk sana ne yapsın?

Kadınlar, erkekleri suçluyor; erkekler kadınları! Elimi çarptığım yaşadığı kötü deneyimlerden yorulmuş, şimdi kendisi de onu üzenler gibi davranıyor. Akşam yatağa girdiğinde mutsuz, gündüz etrafa efelik yapıyor.

Elimin kiri, çarşafımın lekesi, dilimin tüyü, armudun sapı, üzümün çöpü derken, elimizde büyük bir yalnızlıktan başka ne kalıyor? Herkes ilişki derdinde, uygulayan yok. İdealindeki sevgiliyi arayan çok da, ortada öyle sevgili var mı diye düşünen yok.

Barda tanışıp yatağa gidenler, sabah ilk önce kim kaçarsa, onu şampiyon zannediyor. Hem gelip geçici, tek gecelik ilişkilerden şikayetçiyiz, hem gizli saklı destekçisiyiz.

Bir tarafımız eski aşklara öykünüyor, bir yanımız özgürlük diye bağırıyor. Evlenip mutlu bir yuva kurmak mı, tek başına ayakları üstünde durmak mı? Karar veremediğimizden, önümüze hangisi gelirse onu değerlendiriyoruz.

Hepimiz başkalarına kuyular kazıyoruz, kendi düştüğümüz kuyuların intikamı peşindeyiz. Kalp acısı çektik diye, elimizde kazma kürek, geleni çukurlara itiyoruz.

Sonunda yalnız ve kimsesiz kalıyoruz. Gündüzleri başımız dik sokaklarda gezip, geceleri içimizdeki öfkeyi kusuyoruz. Herkes birbirine soruyor, etrafında hala güzel ilişki yaşayabilen var mı diye. Bir örnek, bir umut arıyor. “Aşk hayatın nasıl gidiyor?” Bana sormayın! Gitmiyor! Aşk bize küseli çok oldu, şimdi naz yapıp geri dönmüyor…