29.7.2013 05:16 | MSN KADIN .

Artık yeter ben gidiyorum!

Oysa ne güzel sözlerim vardı cebimde, sen uyurken hepsini yazacaktım. Sabah uyandığında gülümseyecektin, sevgimi bir kere daha anlayacaktın. Ama yine içindeki şeytanı ortaya çıkardın.


Artık yeter ben gidiyorum!

Artık yeter ben gidiyorum!

Artık gücüm yok seninle bu yolda yürümeye, beni değil sevgimi eskitip parçaladın. Bunca sevda artığı içinde ne kadar kirlendiğini göremeyecek kadar kör gözlerin ve hep bir başka bedende kendini tanımaya çalışıyorsun.

Oysa uğursuz bir çocukluktan, kötü bir genetik mirastan başka bir şey değil üstündeki bu kir, sadece doğru olan yaşamı tanımıyorsun ama ne fayda? Sevmek yetmiyorsa bir insana, defalarca aynı kapıyı çalıp Mevlana dergahı gibi yüz sürüyorsa afla ve yeniden aynı şeyleri yapıyorsa yüzsüzce; ona artık küfür etsen ne fayda, sövsen ne fayda?

Benim yorgunluğum bana yetiyorken bu hayatta, kaç defa daha yanıltıp kıracaksın gönlümü? Kaç defa daha bencilliğinle kirleteceksin umutlarımı ve aşkımı? Gerçekten hiç utanmayacak mısın bir gün aynada bakıp kendi gözlerine veya hiç utanmıyor musun hala bakarken gözlerime?

Suç sende değil biliyorum, kalbimin kapısını türbe gibi sana açan aklımın kıvrımları arasında, benim de çözemediğin o tuhaf, patolojik yıkıntılar var. Aşkın seninle olan halini tanımıştım ilk defa ve ilk defa seni öyle sevmiştim, çocuktum daha, o yüzdendir yıllar boyu süren ve hiç bitmeyen bu kabustan uyanamayışım.

Ama artık yeter! Yeter çünkü direnecek gücüm de kalmadı yanında. Hangi bahaneye, hangi sebebe sığınarak seni sevebilirim artık söyle? Bir tek cevap ver bana, senin yaptıklarını ben yapsaydım sana, hala yüzüme bakar mıydın?

Senin ruhsal mastürbasyonlarından, kendini bir türlü var edemediğin şu hayat kavgandan, ifadesizliğinden, ruhundaki kavgalardan, bahanelerinden çok sıkıldım. Sana defalarca sunulan hayat hayallerini, hiçbir vasfın yokken elinin tersiyle itmenden de yoruldum.

Benden buraya kadar, gidiyorum. Belki kimseyi bir daha böyle sevemem, belki daha çok severim, onu da bilemem ama hayatımın kalanını seninle böyle kirletemem… Artık yeter!

Candan Ünal

candanmektuplar@msn.com

Twitter: @candanunal

Facebook: https://www.facebook.com/pages/Ask-ve-%C4%B0liskiler/217148438391451

Sağlıklı Yaşam ve Diyet

 • Zeytinyağının mucize faydaları - 1

  Zeytinyağı alırken neleri dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Size göre zeytinyağının hepsi aynı olabilir ancak öyle değil. Ayrıca zeytinyağının vücudunuza muhteşem etkileri var.

 • 20’li yaşlarda dikkat gerektiren 10 şey - 1

  Genç yaşlarda insan hastalık konusunda pek düşünmez ve yaşadığı ufak sıkıntıların üstünde durmaz. Beden genç ve dayanıklı olduğundan bazı sorunlarla başa çıkmak daha kolay gelir.

 • Yorgunluğunuzun sebebi apne olabilir - 1

  Geceleri düzenli uyku uyusanız da, gündüz kendinizi yorgun hissediyor musunuz? Belki de farkında olmadığınız bir uyku apnesi sorununuz var.

 • Stres yüzünden kilo alıyorum - 1

  Gergin bir iş hayatı veya evlilik yüzünden artan kilolarınızı fark ettiğinizde, iş işten geçmiş olabilir. Stresin yarattığı kilolardan kurtulmanın da yolları var.

 • Ünlüler nasıl kilo veriyor? - 1

  Mevsim yaza yaklaştıkça zayıflama telaşı herkesi sarıyor! Gülben Ergen, Demet Akalın, Deniz Seki gibi pek çok ünlü isim kilo verip formunu korumak için uğraşıyor.